Śladem Wierzb 19.0

Malownicza trasa wiodąca szutrowymi i polnymi drogami terenów na południe od Warszawy.
Start w okolicach Radwankowa Szlacheckiego a koniec w Drożdżówce, dzięki czemu łatwo jest ją połączyć z trasami Śladem Wierzb 12.0 oraz Śladem Wierzb 14.0Przejechana była zimą, nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała po roztopach lub w innych porach roku, natomiast przy sporych opadach śniegu i niskich temperaturach gwarantuje sporo wyzwań.Polecam też zahaczyć o Kozłowo, w którym znajdują się ślady po średniowiecznym grodzisku.

Grodzisko o lokalnej „Góra Bony” znajduje się na wschodnim krańcu wsi tuż drodze. Położone jest na krawędzi doliny strugi Rudni, na jej lewym brzegu. Grodzisko w Kozłowie zachowało właściwą mu formę terenową. Ma kształt stożkowatego kopca o dość stromych zboczach i wysokości ok. 8m. Otacza je fosa o szerokości 10-20 m częściowo wypełniona wodą. Płaski majdan ma średnicę ok. 35 m. Teren grodziska jest obecnie zadrzewionym nieużytkiem. Grodzisko stożkowate w Kozłowie jest jednym z najlepiej zachowanych założeń obronnych z terenu Mazowsza i stanowi wyraźną dominantę w krajobrazie. – informacja ze strony https://zabytek.pl/pl/obiekty/kozlow-grodzisko-gora-bony

Pamiętaj, że jedziesz na własną odpowiedzialność. Stan prawny dróg może zmienić się w każdej chwili, starałem się jechać z wyczuciem by nie łamać żadnych przepisów. Pamiętajcie również, by zwalniać na szutrowych, polnych drogach w okolicy zabudowań, nie ma sensu irytować mieszkańców tumanami kurzu.

Podoba się? Polub nas na facebooku! Dzięki temu będziesz zawsze na bierząco z nowymi trasami.

Nie chcesz jechać sam, dołącz do grupy Śladem Wierzb i umów się na wspólny wyjazd