Śladem Wierzb 14.0 – Warszawa Południowy Wschód

Co łączy reaktor jądrowy Maria, Opus Dei, Drożdżówkę oraz Świder? Śladem Wierzb 14.0!

Jest to raczej trasa typu piknikowo/relaksacyjnego, po mazowieckich szutrach i polnych drogach, wzdłuż rzeki Świder, więc istnieje spora szansa na znalezienie piknikowych miejsc. Trasa od miejsca startu ma niemalże równe 90km i z przystankami powinna zająć 5-6 godzin.

 

Jest to trasa nastawiona na rodzinny relaks, z ładnymi widokami, kilkoma atrakcjami dla dzieciaków oraz niezliczoną ilością potencjalnych miejsc na pikniki i ew. moczenie stóp w Świdrze. W sezonie suchym nadaje się nawet dla suvów z napędem na jedną oś.

Ciekawsze miejsca na trasie: reaktor jądrowy Maria, wisząca kładka nad Świdrem, niezliczona ilość tam, kilka dworów i pałaców, w tym zamknięty dla zwiedzających dworek Opus Dei w Bożej Woli, zabytkowa, brukowana droga i przepiękne widoki.

Pamiętaj, że jedziesz na własną odpowiedzialność. Stan prawny dróg może zmienić się w każdej chwili, starałem się jechać z wyczuciem by nie łamać żadnych przepisów. Pamiętajcie również, by zwalniać na szutrowych, polnych drogach w okolicy zabudowań, nie ma sensu irytować mieszkańców tumanami kurzu.

 

Podoba się? Polub nas na facebooku! Dzięki temu będziesz zawsze na bierząco z nowymi trasami.

Nie chcesz jechać sam, dołącz do grupy Śladem Wierzb i umów się na wspólny wyjazd

 

 

 

Jedna myśl na temat “Śladem Wierzb 14.0 – Warszawa Południowy Wschód

Dodaj komentarz