Śladem Wierzb 16.0 – Nowy Dwór Mazowiecki – Pułtusk

Jeśli lubisz wierzby, a przy okazji wiatraki, ta trasa będzie dla Ciebie.

Jest to raczej trasa typu piknikowo/relaksacyjnego, po mazowieckich szutrach i polnych drogach. Trasa od miejsca startu ma niemalże równe 75 i z przystankami powinna zająć 3 lub 4 godziny.

Zaczyna się w okolicy Pomiechówka, już po pierwszych kilometrach miniecie pierwsze ciekawe miejsce, Fort XIV Twierdzy Modlin w Goławicach (tutaj trochę więcej na temat). Na trasie spotkacie również turbiny wiatrowe, początkowe odcinki asfaltowe zostaną zastąpione przez szutry i polne drogi.

Jest to trasa nastawiona na rodzinny relaks, z ładnymi widokami, kilkoma atrakcjami dla dzieciaków oraz niezliczoną ilością potencjalnych miejsc na piknik. W sezonie suchym nadaje się nawet dla suvów z napędem na jedną oś.

Pamiętaj, że jedziesz na własną odpowiedzialność. Stan prawny dróg może zmienić się w każdej chwili, starałem się jechać z wyczuciem by nie łamać żadnych przepisów. Pamiętajcie również, by zwalniać na szutrowych, polnych drogach w okolicy zabudowań, nie ma sensu irytować mieszkańców tumanami kurzu.

Podoba się? Polub nas na facebooku! Dzięki temu będziesz zawsze na bierząco z nowymi trasami.

Nie chcesz jechać sam, dołącz do grupy Śladem Wierzb i umów się na wspólny wyjazd