Śladem Wierzb 15.0

Piękne widoki, stare wiadukty urwane w połowie drogi, zabytkowe samochody, to kilka elementów krajoznawczej trasy na południowym zachodzie Warszawy.

Jest to raczej trasa typu piknikowo/relaksacyjnego, po mazowieckich szutrach i polnych drogach, więc istnieje spora szansa na znalezienie piknikowych miejsc. Trasa od miejsca startu ma równe 100 i z przystankami powinna zająć 7-8 godzin.

Jest to trasa nastawiona na rodzinny relaks, z ładnymi widokami, kilkoma atrakcjami dla dzieciaków. Totalnie lajtowa, bez napinki, w sezonie suchym nadaje się nawet dla suvów z napędem na jedną oś.

Ciekawsze miejsca na trasie: Muzeum Motoryzacji, stary młyn, „ślepy” przejazd kolejowy, stare wiadukty, malownicza droga przez Bolimowski Park Krajobrazowy.


Pamiętaj, że jedziesz na własną odpowiedzialność. Stan prawny dróg może zmienić się w każdej chwili, starałem się jechać z wyczuciem by nie łamać żadnych przepisów. Pamiętajcie również, by zwalniać na szutrowych, polnych drogach w okolicy zabudowań, nie ma sensu irytować mieszkańców tumanami kurzu.

Podoba się? Polub nas na facebooku! Dzięki temu będziesz zawsze na bierząco z nowymi trasami.

Nie chcesz jechać sam, dołącz do grupy Śladem Wierzb i umów się na wspólny wyjazd