Mocowanie tabletu / telefonu w Defenderze – idealne rozwiązanie?

Do nawigacji w samochodzie dość długo używałem telefonu. Nie było to dobre rozwiązanie, telefon ma dość mały wyświetlacz, pod wpływem wstrząsów wypadał z uchwytu, lub puszczała przyssawka mocująca uchwyt do szyby. Gdy do nawigacji zacząłem używać tabletu, odpadał jeszcze częściej, w dodatku zamontowany na szybie przesłaniał mi część widoku przez okno.

Nie chciałem uchwytów Ram Mounts, bo u mnie, w zależności czy jadę sam czy z pilotem, tablet miał być umiejscowiony w dwóch różnych miejscach, odpadało również wiercenie w desce rozdzielczej.

Dzięki google znalazłem rozwiązanie Brodit, podobne do tego stosowanego przez Ram Mounts, czyli samo mocowanie i dedykowany uchwyt do urządzenia. W tym przypadku, mocowanie nie wymaga przyklejania ani przykręcania, do zamocowania wykorzystuje istniejąca konstrukcję deski rozdzielczej i można je swobodnie przesuwać.

System Brodit składa się z dwóch elementów, mocowania ProClip oraz dedykowanych do konkretnego urządzenia uchwytów. W przypadku Defendera z 99 roku, ProClip ma oznaczenie 852583, natomiast uchwyt musisz dobrać pod własny tablet/telefon.

Od momentu zakupu przejechałem juz jakies 8tyś km, zrobiłem z nim trasę http://wzdłuż wschodniej granicy, Maramuresz oraz ostatnio OTI dla Choinki 2017, pomimo czasami dość ostrej jazdy, tablet ani razu nie zmienił swojej pozycji ani nie wypadł na podłogę.

Podobało Ci się? Polub nas na Facebooku

 

 

defender mocowanie, defender uchwyt, tablet, telefon, nawigacja, brodit, ram mount, ram mounts, mocowanie,

Dodaj komentarz