Garmin inReach !!! – wtkf?!?!?!?!?!?!

Minął niemalże rok od mojego wpisu nt. Garmina inReach+Dziś krótki wyjazd i stwierdziłem, że dam mu kolejną szansę. Nie udało się, pomimo prób z kilkoma komputerami, przywracania do stanu fabrycznego, badziew nadal nie spełnia moich oczekiwań.Rozumiem, że Garmin Polska zajęte jest opracowywaniem kolejnych urządzeń i inReach ma pewnie w dziale R&D mniejszy priorytet niż kolejny zegarek.Ale bez przesady, to powinno działać intuicyjnie i działać plug&play.Tak w punktach.1. soft do synchronizacji inReach Sync ma wersję 1.5.217285 i chyba jego ostania aktualizacja była w 2016r. Pobrany dziś ze strony Garmina.

Jako, że z uporem maniaka wywala się na komputerach z tym samym błędem, stwierdziłem, że dam szansę aplikacji Garmin Explorer.

2. Explorer inforumuje mnie, że wszystko jest ok, dane zsynchronizowane, nie trzeba zrobić po roku update FIRMWARE!!! – po roku.!!3. Próbowałem również przez stronę. Znajdują się tam trochę nieaktualne informacje nt. synchronizacji, button „Sync”, o którym piszą w instrukcji, kiedyś był, ale zniknął.

3. Po tych zabiegach, w Garminie nadal nie mam map, które chcę, pomimo komunikatów o dzisiejszej poprawnej synchronizacji, samo urządzenie informuje mnie, że ostatnia poprawna miała miejsce 31.01.2019.

I jak tu zaufać temu urządzeniu i Garminowi?!?!?!?
ps. dziękuję za porady kontaktu z infolinią, po ubiegłorocznym maratonie, patrząc na brak zmian, nie sądzę że i tam coś się mogło zmienić.
Stary wpis:(https://www.facebook.com/notes/%C5%9Bladem-wierzb/garmin-inreach-explorer-subiektywna-opinia/591348204635035/)

Nadal jednak go trzymam, pomimo wcześniejszych planów sprzedaży, mam jednak sporą nadzieję, że nigdy nie będę potrzebował sprawdzić działania guzika S.O.S.